Makaleler » Blog » Virüs Döneminde Tercih Edilen Kadın Giyim Modelleri

Virüs Döneminde Tercih Edilen Kadın Giyim Modelleri

Korona virüs kadınların giyim tarzını da çok etkilemiştir. Önceden daha şık giyinen kadınlar artık evden çok fazla çıkmadıkları için daha rahat eşofman tarzı modelleri tercih etmektedir. Bu sürede her ne kadar istenmese de kadınlar modadan biraz uzaklaşmı


Korona virüs ülkemizi ve dünyayı oldukça derinden sarsan bir salgın oldu. Artık rahat rahat alış veriş merkezlerine gitmek mümkün değildir. Bunun yerine internet üzerinden alış verişler yapılmaktadır.

Korona virüs kadınların giyim tarzını da çok etkilemiştir. Önceden daha şık giyinen kadınlar artık evden çok fazla çıkmadıkları için daha rahat eşofman tarzı modelleri tercih etmektedir. Bu sürede her ne kadar istenmese de kadınlar modadan biraz uzaklaşmış oldular. Bu nedenle de pandemiden en çok etkilenen sektörlerden biri de moda sektörü olmuştur.

Moda Dünyasındaki Değişimler

Korona virüs hayatımıza girmemiş olsaydı ve salgınlar yaşanmasaydı şu günlerde oldukça farklı giyim ürünleri moda olabilirdi. Ancak salgının hayatımıza girmesi ile bir anda önceliklerimizde değişmiş oldu. Korona modayı da oldukça derinden etkiledi. 

Hayatımızın Bir Parçası Maskeler

Sokaklarda maske kullanımı şu döneme kadar hiç de yaygın değildi. Bu uygulama yalnızca birkaç Asya ülkesinde geçerliydi. Fakat günümüzde tüm ülkelerde maskeler takılmaya başladı hatta zorunlu hale geldi. Cerrahi maskelerin yanı sıra farklı renk, desen ve modeller de kumaş maskeler de üretilmeye başladı. İnsanlar kıyafetlerine uygun maskeler takmaya başladı. Bunun yanında artık düğünlerde gelinler için özel üretilen incili, dantelli ve boncuklu özel maske modelleri bulunuyor.

Eşofmanların Moda Olması

Aslında salgın hayatımıza girmeden önce sene başında kadınlar için sokak modasında eşofmanlar moda olmaya başlamıştı. Pandemi olması ile birlikte evlerden çıkmayan kadınlar için bu oldukça güzel bir trend haline geldi. Artık dışarı da normal kıyafetler ile çok az insan görmekteyiz. Özellikle kadınlar daha rahat giyime önem vermeye başladılar. Spor ayakkabılar ve eşofmanlar hayatımızın bir parçası haline geldi.

Ülkemizde karantinanın başlaması ile birlikte eşofman satışlarında da büyük bir patlama yaşandı. Pek çok kişi internet üzerinden eşofman siparişleri vermeye başladılar. Zaten sene başında moda olmuş olan eşofmanlar salgın ile birlikte oldukça popüler bir hal aldılar.

Korona Döneminde Makyaj

Kadınlar hiç bir dönem makyajlarından ödün vermemişlerdir. Salgın dönemi de buna dahildir. Maskede yalnızca göz kısmı görünüz olduğu için gözleri ön plana çıkarmak adına takma kirpik, far, rimel, göz kalemi gibi ürünlerde patlama olmuştur. 

Pandemi döneminde rujların ise satışlarında bir düşüş yaşandı. Yani pandemi kadınların makyaj zevklerinin de değişmesine sebep oldu.

Normalleşme Süreci

Mayıs ayında ülkemiz normalleşme sürecine geçiş yapmıştır. Bu dönemde ise alış verişlerin Mart ve Nisan aylarına oranla çok daha fazla olduğu görülmektedir. İki ay boyunca evlerinden dışarı çıkmayan kadınlar normalleşme döneminde makyaj malzemelerinden çok cilt bakım ürünleri almaya başlamışlarıdır.

En fazla satışı yapılan ürünler arasında yüz maskeleri, saç boyaları, vücut kremleri, yüz maskeleri de bulunmaktadır. 

Ayakkabılarda Korona Modası

Salgınla birlikte topuklu ayakkabılar ile klasik tarzdaki ayakkabıların satışlarında ciddi bir şekilde düşüş olduğu gözlemlenmiştir. Kadınlar daha rahat ettikleri spor ayakkabıları daha çok tercih etmeye başlamışlardır. 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
100 TL ve üzeri alışverişerde...