Makaleler » Blog » Pantolon Beden Ölçüleri Nasıl Hesaplanır?

Pantolon Beden Ölçüleri Nasıl Hesaplanır?

Pantolon beden ölçüleri nasıl hesaplanır? içeriğimizin burada sonuna geldik. Yapamanız gerekenler oldukça basit öyle değil mi? Özetle beli yatay olarak ve yine belden ayak tabanına kadar iki farklı ölçüm yapmak beden boyunuzu hesaplamınıza yardımcı olacak


Pantolon beden ölçüleri nasıl hesaplanır? Kısaca özetlemek gerekirse yapmanız gereken işlem oldukça basit. Hemen bir mezura yardımıyla önce bel (genel olarak karın bölgesinden hesaba alınır.) ve en dıştan olacak şekil de kalça çevresini ölçün.

 

Bu sayede ortaya çıkan ölçüleriniz bir beden numarasına tekabül edecektir. (Örneğin; 38 beden veya 52 beden gibi)  Bu sayede hem pantolon için beden numaranızı hem de mezura numerolojiyle kaç cm olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz.

Pantolon Bel Genişliği Nasıl Ölçülür?

Standart denim adı verilen klasik pantolonlarda bel genişliğini ölçmek ilk başlarda oldukça zor gibi görünsede son derece kolaydır. Dilerseniz gelin lafı daha fazla uzatmadan kısaca pantolon bel genişliği ölçmeniz için yapmanız gerekenleri maddeleyelim.

 

  • Kolunuzu tam olarak bükün. (Bükme işlemi kolun dirsek kısmından yapılması gerekmektedir.)
  • Elinizi tam anlamıyla bir yumruk haline getirin. (Bunun bir ölçüsü yoktur. Gevşek bir yumruk ya da sıkı bir yumruk yapabilirsiniz.)
  • Kolunuzun alt kısmı fermuarı olan ve tam olarak kapılmış herhangi bir şekil de gevşek bırakılmamış bir halde tam oturmalıdır. 
  • Son aşama olarak ölçüm yapın. İşte bu kadar basit.

Pantolon Boy Uzunluğu Nasıl Ölçülür?

Bu alt başlığımız da vereceğimiz teknikte yine standart denim adı verilen klasik pantolonlar için geçerli olacaktır. Hazırsanız başlayalım hadi:

 

  1. Sahip olduğunuz bir pantolonun paçalarından normal bir şekil de tutun.
  2. Kollarınızı vücud standartlarının izin verdiği ölçüde açın. Fakat biraz sınırları zorlamanız gerekebilir.
  3. Ölçüm testi yaptığınız pantolonun ağ kısmı yani tam olarak orta bölgesi çenenizin altına ya da ortasına denk geliyorsa vücudunuz orantılı demektir. Bu sayede bacak boyunuz pantolon uzunluğuna eşit demek olduğunu anlayabilirsiniz.

 

Yukarıda bulunan vermiş olduğunuz teknik orantılı bir vücuda sahip bireyler için verilmiştir. (Sıska ya da obez, aşırı kısa veya çok uzun insanlar için uygun değildir.) Peki sizlerin vücutlarında konveksiyon sektörü için standart olmayan bir yapıda ise ne yapmalısınız? Basit bir mezurayla klasik ölçüm yapmanız yeterli olacaktır.

Erkek Pantolon Bel Ölçüsü Nasıl Alınır?

Biraz önce vermiş olduğumuz teknik erkekler için de geçerli olsa sıkça sorulan bir soru olan Pantolon beden ölçüleri nasıl hesaplanır? sorusunun bir altı erkek pantolon ölçüsü nasıl hesaplanır olduğu için bir alt başlıkta buna da kısa bir cevap vermek isteriz.

Yapmanız gereken işlem çok basit. Klasik bir mezura ya da metre bulun. Daha sonra takmış olduğunuz kemerin göbek deliği hizasından mezurayı başlatarak belin etrafında dolandırın ve başladığınız yere tekrar geldiğinizde durun. işte bu kadar basit.

Kadın Pantolon Bel Ölçüsü Nasıl Alınır?

Kadın pantolon bel ölçüsü bir tık daha farklılık gösterebilmektedir. Kadınlarda genel olarak net belli olan bir bel ölçüsü bulunmadığında net olarak ölçüm yapmak ve satın alacağınız ürünün genel kalıplarını bilmek oldukça önemlidir. Yapmanız gereken tek şey göbek deliğinizin bulundu yerden ya da en geniş bölgenizden yatay olarak mezu ile belin etrafında dönmek. İşte kadınlar için olan bel ölçüm tekniği de sadece bu kadar.

 

Pantolon beden ölçüleri nasıl hesaplanır? içeriğimizin burada sonuna geldik. Yapamanız gerekenler oldukça basit öyle değil mi? Özetle beli yatay olarak ve yine belden ayak tabanına kadar iki farklı ölçüm yapmak beden boyunuzu hesaplamınıza yardımcı olacaktır.

 

Merak ettiğiniz herhangi bir konuda bizlere ulaşabilir ve ilgili sorunuzu müşteri temsilcilerimize iletebilirsiniz. Esen kalın…

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
100 TL ve üzeri alışverişerde...