Makaleler » Blog » Abiye Üstüne Hangi Kumaş Şal Olur?

What fabric is a shawl on an evening dress?


Abiye üstüne hangi kumaş şal olur? Medine ipeği şal, krinkıl medine ipeği ve modal ipek şallar bu sorunun kısa cevabıdır. Fakat abiye üstüne hangi kumaş şal olur sorusu çok sık sorulan sorulardan bir tanesidir.

2022 yılında tasarlanmış ve üretilmiş onlarca şal kumaş türü bulunmaktadır. Giydiğiniz kıyafet tarzına ve kumaş türüne göre abiye kumaş şal türleri bulunmaktadır.

Abiye Üstüne Hangi Kumaş Şal Olur?

Konveksiyon sektörü oldukça geniş bir sektördür. Geçmiş yıllarda tesettür modasında yeterince farklı seçenek bulunmazken günümüzde klasik kadın modellerinden çok tesettür modası için de üretim ve tasarımlar yapıldı diyebiliriz.

Dilerseniz gelin lafı daha fazla uzatmadan abiye üstüne hangi kumaş şal olur? sorunuza maddeleme yaparak bir sonraki alt başlığımızda açıklama getirelim.

Abiye Üstüne Uygun Kumaş Türleri

Biraz önce kısa bir şekil de birkaç kumaş türünü söylemiş olsakta onlarca şahsına münhasır şal ve kumaş türleri bulunmaktadır. işte abiye üstüne uygun kumaş türleri:

 

  • İpek Saten kumaş türleri
  • Likralı kumaş türleri
  • Kadife kumaş türleri
  • Hologram desenli kumaş türleri
  • Payetli Kumaş türleri
  • Tafta kumaş türleri vb.

Görmüş olduğunuz gibi birbirinden farklı onlarca kumaş türü ve bu kumaş türlerinin altlarında bulunan yüzlerce desen ve renk türleri bulunmaktadır.

Abiye kıyafeti giyeceğiniz gün de bu kumaş türlerinden hangisine sahipseniz ya da internet sitemizde bulunan birbirinden farklı binlerce model arasından seçim yapabilirseniz bu sorunuz kolayca çözüme kavuşmuş olur.

Düğünlük Şal Modelleri

Abiye kıyafet türü genel olarak çok özel günlerde giyilen bir giyim tarzıdır. Bu ve bunun gibi nedenlerden dolayı da düğünlük şal modelleri Abiye üstüne hangi kumaş şal olur? sorusuna bir cevap niteliği oluşturmuş olmaktadır.

Genel olarak bakıldığında düğün için giyilmiş ya da giyilecek olan abiye kıyafetleri içinde düğünlük şal modelleri üretilmiştir. Düğünlük şal modelleri genelde kuaförlerde uzmanlar tarafından özel olarak tıpkı saç yapar gibi yapılan bir başörtü modelidir. 

Şifon Şal Modelleri

Şifon şal modellerinin ortaya çıkmasında oldukça önemli bir rol oynayan bu şifon şal kumaş türü, teknik olarak bakıldığında yüksek derece de  ince bir dokuya sahiptir. Aynı zaman da neredeyse tamamen şeffaf bir yapıya sahip olduğundan tercih sebebi olmaktadır.

Buna ek olarak ışık geçirgenliği bir hayli yüksek olan ve sık tercih edilen özel bir kumaş türüdür.

Tafta Şal Modelleri

Tafta şal modellerinin ortaya çıkması ve üretilmesinde yüksek bir önem arz eden tafta kumaşı, bezayağı adı verilen ve kaliteli bir örgü yapısına sahip olan aynı zaman da sık dokunan bir kumaş türüdür.

Diğer kumaş türlerinde sık rastlanmayan kalın ve sık bir atkı ipliği ile örülerek üretilmektedir. Tafta şal modelleri ya da kumaş türü şifon şal gibi ışık geçirmez yani şeffaf bir yapıya sahip değildir. Bu nedenle tercih sebepleri arasında sıkça yer alır.

Abiye üstüne hangi kumaş şal olur? sorusuna kumaş türlerini listeleyerek ve abiye üzerine kullanım açısından sık tercih edilen bir iki model olan model önerimizi de yaptık. Abiye üzerine tercih etmek istediğiniz şal türleri hakkında aklınıza takılan herhangi bir soruda müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
100 TL ve üzeri alışverişerde...