Makaleler » Blog » Maxi Boy Elbise Ne Demek ?

What Does a Maxi Dress Mean?

Maksimum kelimesinden türemiş olan bu elbise türü uzun ve uzunluğu nedeniyle ayakkabıların dahi görünmesini kapatan kıyafete verilen isimdir. Maxi ya da maxsi boy elbise eski zamanlardan beridir uzun kıyafet ihtiyacını karşılayan bir etek veya kıyafet tür


Maxi boy elbise ne demek? Maksimum kelimesinden türemiş olan bu elbise türü uzun ve uzunluğu nedeniyle ayakkabıların dahi görünmesini kapatan kıyafete verilen isimdir. Maxi ya da maxsi boy elbise eski zamanlardan beridir uzun kıyafet ihtiyacını karşılayan bir etek veya kıyafet türüdür.  

Maxsi Elbise Nedir?

Maxsi boy elbise ya da maxsi elbiseler genel de yaz ve bahar sezonlarında kullanılan kıyafet türleridir. Çok eski yıllarda şalvara benzeyen etek türlerine verilen isimken maxsi elbise günümüzde farklı tarzlara uyum sağlamaktadır.

Maxsi elbise gözünüz de canlanabilmesi adına yaz aylarında sahil kenarlarında akşam üstünün hafif soğumasıyla hem ferah tutan hem de üşümenin önüne geçen kıyafet türleridir diyebiliriz. Daha çok üzerlerinde çiçek desenleri bulunur ve amiyane bir tabir ile “Efil efil” kıyafet olarak bilinir.

Maxsi Elbise Neden Kullanılır?

Maxsi elbiseler özel günlerde (balo, kına, düğün, nişan, mezuniyet, tanışma ve iş yemekleri vs.) sıkça tercih edilen kıyafet türüdür. Genellikle kadınlar gideceği ortamın havasını tam tahmin edemediğinde veya kısa mı uzun mu giysem derdine düştüğünde maxi elbiseleri tercih ederler.

 

Yapıları gereği oldukça tarz ve tasarımsal görünümlere sahip olan Maxsi etekler günümüzde de etkinliğini yitirmemiş durumda.

Maxsi Elbise Kombin Önerileri

Maxi elbise için kombin önerileri başlığında hiç çekinmeden onlarca kombin verebileceğimizi belirtmek isteriz. Fakat detaylandırmak yerine aklınızda basitçe anlamlandırabilmeniz için işte size maxi elbise kombin önerileri:

 • Crop - Tops kısa üstler,
 • Özel desenli tişörtler,
 • Hacimli ve tasarımsal sweatler,
 • Kısa ceketler
 • Jean ceketler vb.

 

Özellikle maxi elbise giymeyi tercih ettiğinizde kısa ceketleri de yanına kombin yapmayı ihmal etmemenizi öneririz. Oldukça şık ve cool bir hava katan kısa ceketler maxi elbiselerin yadsınamaz bir parçası haline gelmiştir.

Maxsi Elbise Aksesuar Önerileri

Genellikle maxsi boy elbiselerde yakalık broşlar çoğu kadın tarafından sık sık tercih edilmektedir. Fakat maxi elbiseler genelde kendi tarzını halihazırda oluşturduğu için kullanılacak herhangi bir akseuar, kombini tam olarak ortaya çıkarabilmektedir.

 

Dilerseniz gelin lafı daha fazla uzatmadan maddeleme yaparak maxi elbiseler için aksesuar önerilerimizi detaylandıralım.

 

 1. Taşlı broşlar günümüzde maxsi elbiselerde oldukça hava katar.
 2. Maxsi elbiselerin tamamlayıcısı olan şık uzun kolyeler en çok tercih edilenler arasındadır.
 3. Maxsi boy elbiselerde desenli fularlar tam bir kombin kurtarıcısıdır.
 4. Özel günler için tercih edilebilecek olan taşlı saatler
 5. Yine özel günler için taşlı bileklikler (kol aksesuarları)
 6. Boyunluk aksesuarlarından en çok tercih edilen maxi boy elbiselerde genellikle desenli fularlar vb. ürünler moda haline gelmiştir diyebiliriz.

 

Maxi boy elbise ne demek? sorusundan başlayarak maxi boy aksesuar önerilerine kadar gelmiş olduğumuz bu içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Kombin ve ürün önerileri, soru ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçebileceğinizi lütfen unutmayınız. Esen kalın…

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
100 TL ve üzeri alışverişerde...