Makaleler » Blog » Bu Sene Hangi Renk Moda (2022 Renkleri)

Bu Sene Hangi Renk Moda (2022 Renkleri)

Gri ve toprak tonları da kıyafetlerde tercih edilmekle birlikte, mavi ve laciverti daha sık görmek mümkündür. Gri ve toprak tonlarını, ev dekorasyonunda mobilya döşemelerinde de sıklıkla görmek mümkündür.


Bu senenin moda olan rengi, mavi ve tonları olarak öne çıkmaktadır. Gri ve toprak tonları da kıyafetlerde tercih edilmekle birlikte, mavi ve laciverti daha sık görmek mümkündür. Gri ve toprak tonlarını, ev dekorasyonunda mobilya döşemelerinde de sıklıkla görmek mümkündür. Kıyafetlerde ışıltılı yaz tonları, bu seneye damgasını vurmaktadır. Her sene değişen moda renkleri ve kıyafet tasarımları, bu sene özgürlük rengi olan mavinin tonlarını öne çıkarmaktadır. Erkekler için de mavi tonlarını takım elbiselerde ve sweatshirt takımlarında görmek mümkündür. Kadınlar için yaz mevsiminde mavinin yanı sıra canlı koyu pembeleri de görmek mümkündür. Gece mavisi, elbiselerde en çok tercih edilen renkler arasındadır.

Kişiye Yakışan Renklerin Tercih Edilmesi

Bu senenin trend renkleri, mavi ve tonları olsa da esas olan kişinin kendine yakışan renkleri seçmesidir. Esmer kişilerin, koyu renklerde kıyafetler giymesi, onları olduğundan daha da koyu tenli gösterecektir. Mavinin de çok farklı tonları bulunmaktadır. Açık maviler, turkuaz renkli elbise ve bluzlar, esmer tenlilerde son derece şık duracaktır. Sarışın ve kumral olanlar için de mavinin koyu tonları rahatlıkla kullanılabilir. Lacivert ve gece mavisi, açık renklilerin rahatlıkla tercih edeceği renkler arasındadır. Kişinin kendine yakışan renkleri seçmesi, son derece önem taşımaktadır.

Spor Kıyafetlerin Öne Çıkan Renkleri

Bu sene, spor tasarımları sıkça görmek mümkündür. Mavi tonlarında olan jean ve pantolonlar, spor duracak tasarımlardandır. Bu senenin trend renklerinin yanı sıra bohem stiller, etnik tasarımlı elbiseler de tercih edilmektedir. Spor kıyafetler, her zaman için giyen kişiye rahatlık sunacaktır. Hareket rahatlığı sunan bu kıyafetler içerisinde, salaş pantolonlar, uzun elbiseler, bu senenin moda tasarımları arasındadır. Yaza damgasını vuran açık maviler, parıltılı ayakkabılar, canlılık sunacaktır. Pantolonlarda ise taş ve nakış kullanımı da hem spor hem de şık duracak tasarımlar içerisindedir. Spor kıyafetlerle de iddialı tasarımlar elde etmek mümkündür. Kadifeler ve işli kot ceketler, giyen kişiye rahatlık kadar şık bir hava da verecektir. Mevsime göre değişen kazak ya da tişörtlerde rahatlatıcı pastel tonları görmek mümkündür.

Kıyafetlerin Aksesuarlarla Kombin Edilmesi

Kıyafetlerin, aksesuarlarla kombin edilmesi, giyilen elbiseyi olduğundan daha şık gösterecektir. Bu amaca hizmet edenler içerisinde, ayakkabılar, çanta ve takılar ilk akla gelenlerdir. Takı tasarımları içerisinde ışıltılı modeller, öne çıkmaktadır. Fular kullanımı da her mevsim elbiseyi tamamlayacak aksesuarlardır. Düz bir elbiseyi, renkli ve motifli eşarplarla tamamlamak mümkündür. Çantalarda da zımbalı, püsküllü ve motifli desenleri görmek mümkündür. Bu senenin öne çıkan vurguları arasında ışıltı ve göz alıcı tasarımlar gelmektedir. Ayakkabıların da elbiseyle uyumlu renklerde olması, kıyafetlerde baştan aşağı bir bütünlük sağlayacaktır. Mavi tonlarını, spor ayakkabılarda da bu sene sıkça görmek mümkündür. Moda renkler kadar, kişinin kendine yakışan tonlarda kıyafetler seçmesi de önerilmektedir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
100 TL ve üzeri alışverişerde...